Print outdoors

ارائه پیام تبلیغات در قالب و فرمت گرافیک و با شیوه هنری، شمای کلی بنر می باشد. بنرها همانند پوسترها جهت تبلیغات طراحی و چاپ می گردند و پیام تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب عرضه می دارند.

بنر چیست ؟

بنرروش انتقال پیام تبلیغاتی است که طرح گرافیکی دارد و شامل تصاویر و متوناست . در واقع بنر یک پرچم است که یک پیغام ، لگو، سمبل را به مخاطبان خودمنتقل می کند . امروزه بنرها تبلیغاتی یکی از کارآمدترین و موثرترین روشهای تبلیغات است . ارائه پیام تبلیغات در قالب و فرمت گرافیک و با شیوه هنری، شمای کلی بنر می باشد. بنرها همانند پوسترها جهت تبلیغات طراحی و چاپ می گردند و پیام تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب عرضه می دارند.

متون به کار رفته در طراحی بنرها اغلب تبلیغاتی است و از جملات زیبا و آراسته در آن استفاده می گردد. هزینه طراحی و چاپ بنرها معمولا از پوسترها ارزانتر هستند. بنر بیشتر استفاده تبلیغاتی و از نوع بیرونی دارد ،هر چند تبلیغات از طریق بنرتنها راهکار تبلیغ نیست ولی این روش هم مزایا و محدودیت های خاص خود رادارد .

کاربرد های بنر

امروز بنر به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای تبلیغات شناخته شده است . بنر به علت داشتن مزایایی همچون ارزان

بودن نسبت به بقیه ابزارهای تبلیغاتی ، چاپ سریع ، دسترسی آسان و تنوع زیاد ، کاربردهای زیادی دارد .

مانند : کاربرد در اماکن مذهبی ، کاربرد در اتحادیه های صنفی ، کاربرد در کسب و کار
انواع چاپ
سالونت :

جوهرهای سالونت چاپی سریعتر و ارزانتر با کیفیت بالا ارائه میدهد.

اکوسالونت :

مزیت جوهرهای اکوسالونت علاوه بر بی خطر بودن ، کیفیت بالای تصاویر چاپی است ودلیل آن را می توان در ریز بودن قطرات جوهرافشان شده (پیکولیتر) دانست.
تفاوت بنر با سایر متریال ها

خیلی ها بین فلکسی، بنر، پوستر و پلات تفاوتی قائل نیستند و همه آن ها را یکیمی دانند، در حالی که شاید از نظر ظاهری شباهت هایی بین این ابزارها باشد ولی این شباهت صد در صد نیست. پس بهتر است کمی راجع به تفاوت های بنر باسایر وسایل ارتباط جمعی و تشریح ویژگی های آن، توضیحاتی ارائه کنیم.
تفاوت بنر و فلکسی

فلکس يا به عبارت صحیح تر “فلكسی فيس” متريالی است كه برای تابلوهای سردر مغازه ها، فروشگاه ها، تابلوهای عابر پياده، برخی از بيلبوردها و به طور خلاصه برای تابلوهايی كه لامپ مهتابی دارند استفاده مي شود. فلكسی یا فلکس دو نوع چينی و كُره ای دارد، نوع چينی آن معمولا 18 اُنس و نوع كُره ای آن 20 اُنس مي باشد، متريال فلكسی به جنسی اطلاق مي شود كه نور را از خود عبور مي دهد در حالی كه بنر اين قابلیت را ندارد و معمولا نور از جلو به آنتابانده مي شود.

بنرنيز مثل فلكسی دو نوع چينی و كُره ای دارد و هر دو نوع آن گراماژی بین هشت اُنس تا سيزده اُنس را دارند، تفاوت بنر چينی با بنر كُره ای در كيفيت چاپ و مقاومت بنر است. بنر كُره ای از كيفيت چاپ و مقاومت بالاتری نسبت به بنر چينی برخوردار است. بنرهايی كه برای استفاده معمولی مي باشد معمولا ده اُنس چاپ مي شوند ولی اگر از بنر برای تابلوهای سر در فروشگاه استفاده شودكه قرار است نور از جلو داشته باشند، توصيه مي شود از بنر سيزده اُنس استفاده گردد، البته پیشنهاد می شود در اين مورد با تابلو ساز مشورت شود.

نوع دستگاه چاپ نيز در بالا بودن كيفيت چاپ نقش بسیار مهمی دارد، به اين معنی كه اگر برای چاپ از بنر كُره ای استفاده شود ولی دستگاهی كه با آن چاپ ميشود دارای كيفيت پايين چاپ باشد، كار از كيفيت بالايی برخوردار نخواهد بود.

همچنین در نظر داشته باشید که فلکسی معمولا کمی تیره تر از بنر چاپ می شود، دلیلش هم به خاطر وجود لامپ مهتابی داخل تابلو است، اگر فلکسی مانند بنر چاپ شود، در طول شب که مهتابی داخل تابلو روشن می شود، کار چاپ شده تا حد زیادی بی رنگ و رو خواهد شد.

تفاوت های بنر و پوستر

پوستر و بنر را می توان هر جایی که افراد گردهم جمع می شوند و در محل هایی که عبور و مرور مردم زیاد است، مثلا در خیابان، مکان های ورزشی و آموزشگاه ها نصب کرد. به همین دلیل شرکت های تبلیغاتی از آن ها برای بالابردن موفقیتشان استفاده می کنند و در واقع از پر مصرف ترین و پر بازده ترین ابزارتبلیغات محسوب می شود.

پوستر و بنر از نظر عملکرد و هدف هیچ تفاوتی باهم ندارند. در یک نگاه کلی شاید تفاوت آن ها تنها در فواید و مضرات شان باشد. پوستر روی کاغذ چاپ می شود ودر نتیجه گران تر است. پوستر ها به جز در موارد خاص (کاغذهای با دوام وخاص) با دوام و خاص نیستند، در حالی که بنر از نظر مورد استفاده قرار گرفتندر محیط های باز و وسیع، بادوام تر و ارزان تر است. همچنین می توان بنر رادر سایزهای بزرگ هم چاپ کرد.

بنابراین در مواردی که نیازی به دوام و ماندگاری تبلیغات نباشد، پوستر گزینه بهتری است. ولی وقتی مخاطبان وسیع تر می باشند، مثلا در کنسرت ها، بنر گزینه بهتری است. در نتیجه اصلا لازم نیست بین پوستر و بنر یکی را انتخاب کرد و می توان از هر دوی آن ها استفاده نمود. در محیط های باز از بنر و در محیط های کوچک و بسته از پوستر استفاده شود، زیرا بهترین بازده را خواهد داشت.

بنردر واقع پارچه هایی شبیه پرچم است که در خیابان ها یا مکان های عمومی آویزان می شود ولی معمولا برای پوستر از کاغذ استفاده می کنند و آن را به یک سطح فلزی، سنگی یا چوبی می چسبانند.

بنربا استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال ابتدایی به وجود می آید، اما برای چاپ پوستر از چندین کاغذ و معمولا از کاغذهای رول استفاده می کنند.

معمولا بنر عریض تر از پوستر است، ولی در مقابل پوستر طویل تر از بنر است.
تفاوت بنر و پلات
چاپ پلات و چاپ بنر، هر دو در دسته چاپ عریض قرار دارند. یعنی چاپ تصاویر با عرض بالا بوسیله این دو نوع چاپ امکان پذیر است.

جنس بنر نوعی پلاستیک همانند سفره می باشد. هزینه چاپ بنر با بهترین کیفیت تقریبا نصف چاپ پلات با لمینت می باشد. سرعت چاپ بنر با احتساب این نکته که رنگ های چاپ شده روی بنر برخلاف پلات بلافاصله خشک نمی شود، تقریبا سه برابر چاپ پلات است. عرض بنر تا 320 سانتیمتر می باشد درحالیکه پلات حداکثر 100 سانتیمتر می باشد. طول بنر بدون محدودیت می باشد درحالیکه چاپ پلات باطول حداکثر 250 سانتیمتر امکان پذیر می باشد. البته چاپ پلات با طول بیشتربا مونتاژ (چسباندن دو پلاتبه هم) امکان پذیر است.

جنس پلات کاغذ مقوا می باشد که معمولا با لمینت پوشانده می شود. اما کیفیت بیشاز 5 برابر پلات در مقایسه با بنر و همچنین مقاومت بسیار بالاتر پلات ولمینت در مقابل اثرات محیطی و همچنین برتری چشم گیر پلات از لحاظ بصری، دلایل بسیار مهمی برای استفاده از پلات برای چاپ های عریض تا عرض 100سانتیمتر می باشد.

مد رنگ هر دو چاپ، CMYK می باشد. پلات قابلیت چاپ RGB را نیز داراست اما استاندارد نیست. رزولویشن چاپ بنر بین 30 تا 50 DPI و پلات از 100 تا 200 DPI می باشد.

لیمنت در دسته عملیات تکمیلی چاپ قرار دارد و به فرایند چسباندن نوعی پلاستیک شفاف و بسیار مقاوم با دو نوع مات یا براق بر روی کاغذ (از جمله کاغذ پلات گویند. )عوام به این نوع عملیات تکمیلی، پرس نیز گویند. مانند پرس کارت پایان خدمت یا گواهینامه رانندگی

چاپ بر روی انواع متریال فلکس ، بنر ، استیکر ، ونیل ، مش ، حتی ساتن ،کاغذدیواری وسولیت

تماس سریع
en_USEnglish
fa_IRPersian en_USEnglish