چاپ و رایت CD و ِDVD

 

۱- Hub Info چیست؟
شناسه استمپر می­باشد و می تواند از تمامی حروف، اعداد یا علامت های روی کیبورد برای این منظور استفاده نمود. همچنین درج لوگو و بارکد نیز مجاز می­باشد.
۲- UV چیست؟
UV لایه ای شفاف و بیرنگ است که برروی چاپ افست می خورد و باعث ماندگاری بیشتر چاپ می­گردد.
۳- بهترین نوع چاپ از نظر کیفیت چیست؟
هر گونه چاپ در جایگاه خود می تواند بهترین باشد و چاپ سیلک ، افست و یا دیجیتال دلیل وجود یا عدم کیفیت بالای چاپ نمی باشد بلکه هر کدام سبک خاصی از چاپ می باشدو باید چاپ مناسب با هر نوع طرح را انتخاب نمود تا به چاپی مطلوب و با کیفیت دست یافت.
۴- ترام ( Half tone)چیست؟
Half tone یا ترام اصطلاحی در پروسه ساخت کلیشه می باشد و به حالتی گفته می شود که در آن کسری از سوراخ توری کلیشه باز شده باشد. به عبارتی دیگر، ترام عنصری حیاتی در انواع و اقسام چاپ محسوب می شود. در واقع هر جا که قصد ثبت تصویر یا نوشته ای به شکل رنگی یا تن های خاکستری باشد، وجود ترام الزامی است تا همنشینی رنگهای اصلی CMYK به درستی انجام شود، بنابراین ترام در واقع کوچکترین جزء یک کار چاپی است.
۵- تفاوت میان -/+ DVD R چیست؟
DVD-R خود بر دو نوع Authoring و General use DVD-R می باشد. نوع Authoring آن برای پاسخ به نیاز حرفه‌ای‌ها و پدید آورندگان نرم افزارها به وجود آمد و نوع General آن برای تجارت و استفاده مصرف کنندگان به وجود آمد. DVD-R تنها یک بار رایت می‌شود و هر دو نوع آن توسط اکثریت DVD Player‌ها پشتیبانی می‌شود ( این استاندارد توسط شرکت‌های پاناسونیک، نوشیبا، اپل، هیتاچی، NEC، پایونیر، سامسونگ و شارپ پشتیبانی می‌گردد). DVD +R نیز مانند حالت DVD-R است ولی توسط شرکتهای فیلیپس، سونی، هیولت پاکارد، بل، ریکو، یاماها و سایر تولیدکنندگان DVD پشتیبانی می‌شود.
نکته دیگر اینکه همه دستگاهها قادر به خواندن فایل های + DVD نیستند ولی در همه دستگاهها می توانند اطلاعات ضبط شده روی – DVD را بخوانند.
۶- تفاوت میان DVD 5و DVD9 چیست؟
تفاوت میان این دو نوع دی وی دی در مقدار ظرفیت دخیره اطلاعات در (گیگا بایت DVD5 (4/7 و ( گیگا بایت DVD9 ( 8/5 و سازگاری با انواع دستگاهها ست.
۷- تفاوت چاپ دیجیتال و افست کدام است؟
برای چاپ افست فیلم و زینک تهیه می گردد ولی چاپ دیجیتال بوسیله پرینترهای معمولی انجام می شود لذا تلورانس رنگ در چاپ دیجیتال بالا خواهد بود.
۸- تن پلات چیست؟
هر رنگی که به صورت پس زمینه بر روی سی دی چاپ شود را تن پلات می گویند .
۹- تولید استمپر چیست؟
تولید استمپر در حقیقت تولبد قالب از روی CD یا DVD اصل ( اوریجینال یا مستر ) مشتری می باشد که جهت تکثیر به شیوه اوریجینال تهیه می شود. این قالب از جنس نیکل بوده و تمامی اطلاعات آن با اطلاعات سی دی اصل ( Master) مطابقت کامل دارد.
۱۰- تکثیر به صورت Duplicatory چگونه است؟
این نوع تکثیر به صورت نرم افزاری است که از طریق دستگاه Duplicator صورت می پذیرد. این نوع روش تکثیر مناسب تکثیردر تیراژ کم ( زیر هزار عدد ) و تنوع زیاد می باشد و به صورت دستی ( manually) در دستگاه های داپلیکیتور ۱به ۹ انجام می پذیرد از مزایای آن سرعت عمل بالا در تیراژهای کم در مقایسه با تکثیر استمپری می باشد .
۱۱- تکثیر به صورت اوریجینال چگونه است؟
در این نوع تکثیر که به تکثیر صنعتی نیز معروف است ، اطلاعات به صورت فیزیکی بر روی CD و یا DVD منتقل می گردد.
۱۲- فاکتورهای مهم که درتهیه ، تکثیر و چاپ یک CD و DVD خوب و استاندارد می بایست رعایت گردد، چیست؟
الف- ارائه مستر ( محتوی رایت) بدون خش و کاملاً سالم و تست شده
ب- رایت با سرعت پائین
ج- طرح با کیفیت بالا
۱۳- چاپ افست چیست؟
چاپ افست نوعی از چاپ است که به صورت چاپ چهاررنگ همزمان توسط دستگاه چاپ افست انجام می­گیرد. در این روش چاپی ، چاپ روی CD از بالاترین کیفیت برخوردار است که دلیل آن توانایی بالای اجرای ترام ۱۰۰- ۰ ، در چهار رنگ CMYK بصورت همزمان می باشد . کیفیت مرغوب این چاپ دقیقاً مشابه چاپ افست بر روی کاغذ است و جهت استفاده در تبلیغات خاص برای جذب مشتری مناسب می باشد .
۱۴- چاپ دیجیتال چیست؟
چاپ دیجیتال نوعی از چاپ است که عمل چاپ توسط پرینترهایی انجام می شود که CD Tray داشته و توانایی چاپ بر روی CD به صورت دیجیتال یا پرینتی را دارند.
۱۵- چاپ سیلک اسکرین چیست؟
چاپ سیلک نوعی از چاپ به صورت رنگ های جداگانه است که معمولاً به صوت تک رنگ تخت انجام می گیرد. در این روش چاپی که بصورت تفکیکی صورت می پذیرد طرح روی CD از کیفیت فوق العاده بالایی ( به علت برداری بودن طرح ) برخوردار است و همچنین به علت ضخامت بیشتر رنگی ، دوام رنگ بر روی CD طولانی تر بوده و چاپ از کیفیت فوق العاده مطلوبی بهره می برد.
۱۶- کلیشه چیست؟
کلیشه پارچه ای است از جنس ابریشم که تحت شرایط خاص آماده گردیده و معمولا” از توری مخصوص ( مش ) با سوراخ های بسیار ریز ساخته می شود و برای چاپ سیلک مورد استفاده قرار می گیرد.

با در اختیار داشتن کادری مجرب ، دستگاه های روز اروپا و آسیا وهمچنین مواد اولیه مرغوب

آماده خدمات رسانی در این زمینه را دارا میباشد:

چاپ سی دی

چاپ مینی سی دی

چاپ DVD

چاپ انواع پکیج قاب و اینسرت

تکثیر و رایت Duplication

تکثیر و رایت Replication

قفل گذاری CD

قفل گذاری DVD

بهره گیری از چاپ دیجیتال RGB

ماشین آلات افست و استمپری CMYK

امکان نونه گیری پیش از چاپ

تسریع و فوریت بالا

تماس سریع
fa_IRPersian
en_USEnglish fa_IRPersian